ג'יפ חשמלי ראשון בישראל – אוונג'ר במחיר התחלתי של 189,900 ש"ח

Automotive & Yachts / Slder / ינואר 2, 2024

חברת סמלת משיקה את הג'יפ החשמלי הראשון בישראל – ג'יפ אוונגר

תצלומים: ג'יפ

סמלת, יבואנית JEEP (ג'יפ) בישראל, משיקה את הג'יפ החשמלי הראשון – AVENGER. האוונג'ר יגיע לישראל בשלוש רמות גימור (Longitude, Altitude, Summit) ומחירו לצרכן יהיה החל מ 189,900 ₪  ועד 219,900 ₪ לרמת הגימור המפוארת. האוונג'ר זכה בתואר רכב השנה באירופה לשנת 2023 והוא הרכב החשמלי הראשון של מותג Jeep. הוא עמוס בשלל התכונות של Jeep, שנארזו במרכב קומפקטי, ומהווה את הסנונית הראשונה ביישום האסטרטגיה של Jeep להפיכת המותג למוביל העולמי בתחום רכבי השטח החשמליים. ה-Avenger זכה לשלל שבחים בתקשורת הבינלאומית ובמגוון תארים יוקרתיים, וביניהם: מכונית השנה 2023, רכב הפנאי-שטח המשפחתי הטוב ביותר בתחרות מכונית השנה בעולם לנשים, המכונית החשמלית של השנה במסגרת Top Gear Electric Awards. ה-Avenger עוצב ומיוצר כ-Jeep. הוא מורכב מה-DNA של Jeep, שנוצק לתוך רכב שטח קומפקטי, הכולל שילוב ייחודי של יכולת מצוינות, עיצוב מרשים, שימושיות גבוהה וטכנולוגיה עדכנית. ה-Avenger מיוצר באירופה ותוכנן באופן כזה שיתאים בצורה מושלמת לצרכי הלקוחות בזכות שלל תכונות ייחודיות:

  • עיצוב שימושי: ה-Avenger מספק הגנה מלאה והיקפית לטובת חופש תנועה מלא. פסי ההגנה סביב המרכב, יחידות התאורה המוגנות והספים התחתונים המעוצבים, הופכים אותו לשותף האידאלי לנהיגה בעיר ובשטח.
  • מידות קומפקטיות: עם אורך של 4.08 מטר בלבד, זהו ה-Jeep הקומפקטי ביותר שלנו. יחד עם זאת הוא מסוגל לאכלס בקלות ובנוחות חמישה אנשים יחד עם הציוד שלהם.
  • תא מטען מרווח ושימושי: תא הנוסעים של ה-Avenger ממשיך את קו המחשבה של "עיצוב שימושי" והוא כולל שלל תאי אחסון המסוגלים לאכלס ציוד בנפח כולל של 34 ליטר. גם תא המטען המרובע, ברוחב מטר, מציג נפח אחסון נדיב, שימושיות גבוהה ורב-תכליתיות. כל אחד מתאי האחסון תוכנן תוך חשיבה עמוקה על התאמה לצרכים המשתנים: הקונסולה המרכזית שבין המושבים ניתנת להתאמה באמצעות כיסי אחסון מודולריים ומחיצה הניתנת להזזה או להסרה.
  • מערכת הנעה בת קיימא: ה-Avenger, מעצם היותו רכב חשמלי, מציע אפס פליטות מזהמים ו-100% הרפתקאות. הוא עושה זאת באמצעות טווח נסיעה חשמלי של עד 400 ק"מ בנסיעה משולבת (לפי תקן WLTP) ועד 550 ק"מ בנסיעה עירונית על מנת שניתן יהיה להגיע איתו לכל מקום. טעינה מהירה מספקת טווח נסיעה של 30 ק"מ, המייצגים נסועה יומית ממוצעת, תוך 3 דקות בלבד, וטעינה מ-20% ל-80% תוך 24 דקות בלבד.
  • טכנולוגיה מתקדמת: ה-Avenger מוביל את סגמנט ה-B-UV באמצעות יכולות המתאימים לכל תוואי דרך ולכל מזג האוויר, שמתורגמות להנאה מנהיגה ולבטיחות גבוהה. מערך מלא של מערכות בטיחות ו-ADAS, אשר מספקים יחד נהיגה אוטונומית דרגה 2, כולל בין היתר: התראה על רכב בשטח מת, בלימה אוטונומית הכוללת זיהוי הולכי רגל ורוכבי אופניים, ומצלמה אחורית המציגה זווית ראיה רחבה של 180 מעלות ותצוגת "רחפן". מיועד ללקוחות שלא מוכנים להתנתק לרגע אחד ומבטיח חוויה דיגיטאלית מושלמת בתא הנוסעים. מסך מגע בגודל "10.25, מערכת מולטימדיה Uconnect ולוח מחוונים דיגיטאלי בגודל "7 או "10.25 (תלוי ברמת הגימור), יבטיחו שתמיד תישארו מחוברים. מערכת המולטימדיה מספקת חוויית משתמש בסגנון מכשיר סלולארי חכם, הכוללת קישוריות אלחוטית של Android Auto ו-Apple CarPlay פונקציית "mix&match" המאפשרת בניית ממשק אישי (עד חמישה מסכים שונים הכוללים 12 יישומים בכל מסך).

יכולות:

ה-Avenger מספק את החופש המושלם באמצעות יכולות של Jeep הארוזות במרכב קומפקטי, ובכך מבטיח נוחות גבוהה ושקט נפשי בכל תוואי. הוא זריז ודינאמי הודות לזמינות הכח של המנוע החשמלי, מהנה לנהיגה, ומציע שקט בעת הנסיעה. ה-Avenger החדש הוא ה-Jeep הראשון בעל הנעה קדמית המצויד כסטנדרט במערכת ה-Selec-Terrain, המאפשרת נסיעה בשלל תוואי כביש ושטח, ומערכת Hill Descent Control, המספקת בקרת מהירות בעת ירידה במדרון. שתי המערכות האלו, יחד עם מרווח גחון של 200 מ"מ וזוויות גישה ונטישה של 32 מעלות, הופכים אותו לרכב עם יכולות שטח מפתיעות ובולטות בקטגוריה ומספקות בטחון גם בנסיעה בעיר, כגון חניונים תת קרקעיים הכוללים שיפועים חדים.  הג'יפ מבוסס על הפלטפורמה החשמלית המודולרית החדשה, e-CMP2, אשר עברה התאמות משמעותיות וכיול מדוקדק, באמצעות לא פחות מ-60% רכיבים ייעודיים, על מנת לספק את יכולות ה-Jeep הייחודיות. סרחי העודף מלפנים ומאחור צומצמו למינימום האפשרי, תוך תכנון חדש לחלוטין של אזורי הריסוק, שצומצמו ב-30 מ"מ אך יחד עם זאת מציעים תכונות הבטיחות ויכולת ספיגת האנרגיה זהות.

הרכב הוגבה על מנת למקסם את מרווח הגחון, כאשר הנקודה הנמוכה ביותר היא המיגון התחתון של המנוע. מרווח מערך המתלים מהקרקע עומד על 209 מ"מ ומרווח מארז הסוללה מהקרקע עומד על 223 מ"מ. חשוב לציין את חיפוי המרכב התחתון של ה-Avenger, שמגן על הסוללה ועל המנוע מפני נזקים אפשריים, ובו זמנית משפר את היעילות האווירודינאמית.ה-Avenger מגלם באופן מושלם את האופי הכפול של מותג Jeep: הוא מסוגל לנוע על הכביש כפי שהוא מסוגל לנוע גם מחוצה לו. למעשה, גודלו הקומפקטי מספק קוטר סיבוב קטן במיוחד של 10.5 מטרים בלבד, יכולת אידאלית ברחובות הצרים במרכז העיר ובשבילים מפותלים בשטח. בנוסף, ה-Avenger מציע נוחות נסיעה טובה במיוחד המשולבת בהתנהגות כביש יוצאת דופן. דוגמה לכך היא כיול המתלים, שבמסגרתו שופר השיכוך ב-20%, מה שאפשר לצמצם את תנודות המרכב בעת האצה ב-20% ואת זוויות הגלגול ב-12%. כמו כן, כיול המתלים תרם לנוחות נסיעה גבוהה בנסיעה בשטח ובכבישים שאינם סלולים היטב.

מערכת הנעה חשמלית חדשה לחלוטין:

צריכת האנרגיה של ה-Avenger חסכונית במיוחד ועומדת על 15.4 קילווואט-שעה ל-100 ק"מ על פי תקן WLPT. צריכת האנרגיה הנמוכה הזו היא תוצר של מערכת הנעה חדשה ויעילה ומשקל קל יחסית של 1,595 ק"ג בלבד. על מנת לשפר את טווח הנסיעה, 600 רכיבים המותקנים על פלטפורמת ה-eCMP2 הקלה והיעילה של ה-Avenger הותאמו במיוחד לטובת ביצועים ויעילות מקסימאליים. המנוע החשמלי החדש שיפר את טווח הנסיעה ב-5%, הסוללה החדשה סיפקה שיפור נוסף של 12%, תכנון אווירודינאמי, בחירה אידאלית של יחסי ההעברה וצמיגים ייעודיים שיפרו את טווח הנסיעה בעוד 5%. במקרה של תנאי חום וקור קיצוניים, משאבת החום משפרת גם היא את טווח הנסיעה בעד 10%.

יחידת הכוח M3 המותקנת ב-Avenger כוללת מנוע חשמלי יעיל מהדור השני במתח של 400 וולט. מדובר ביחידת הכוח הראשונה שהשיקה eMotors – מיזם משותף שלSTELLANTIS  ו-NIDEC, והיא מספקת 156 כ"ס (115 קילוואט) ומומנט מרבי של 26.5 קג"מ. מרכיב נוסף וחשוב המאפשר טווח נסיעה משודרג הוא הסוללה. ב-Avenger מותקנת סוללה בקיבולת 54 קוט"ש, המורכבת מ-102 תאים ומיוצרת על ידי Stellantis במפעל Tychy. מארז הסוללה הקומפקטי ממוקם מתת לתא הנוסעים, והוא מוגן על ידי מרווח גחון גבוה ולוחות החלקה ייעודיים בעלי חוזק גבוה במיוחד, הרבה מעבר לנדרש בתקנות המחמירות ביותר. מערך הטעינה, מרכיב מרכזי נוסף במערכת ההנעה החשמלית של ה-Avenger, מספק 100 קילוואט בטעינת DC, מה שמאפשר להטעין את הסוללה מ-20% ל-80% תוך 24 דקות בלבד, ו-11 קילוואט במטען AC, מה שמאפשר להטעין את הסוללה מ-0% ל-100% תוך חמש וחצי שעות. תורם אחרון וחשוב ליעילות צריכת האנרגיה וטווח הנסיעה המשופר הוא התכנון האווירודינאמי: השטח החזיתי שעומד על 2.25 מטר בלבד, ומקדם הגרר הנמוך שעומד על 0.33, מבטיחים שה-Avenger הוא אחד הרכבים הטובים בקטגוריה גם מבחינה אווירודינאמית.

זכה להכרה עולמית ופרסים משמעותיים עוד בטרם הושק:

ה-Jeep Avenger, שנחשף בתערוכת פריז 2022, זכה לשבחים הן מצד הלקוחות והן מצד מומחים בתעשייה. עוד בטרם נמסר ללקוחות הראשונים באירופה, הוא זכה, בין היתר, בתארי מכונית השנה 2023 ורכב השטח המשפחתי הטוב ביותר על ידי שופטות תחרות מכונית השנה העולמית לנשים (WWCOTY). היבטים כמו בטיחות, איכות, מחיר, עיצוב, נהיגה קלה ואינטואיטיבית וקיימות, נלקחו בחשבון על ידי השופטות כחלק משיקולי ההצבעה. ה-Avenger בלט עם העיצוב הנועז שלו, יכולות השטח המצוינות שלו, ו"מחויבות לעתיד שהלקוחות יעריכו". באופן לא מפתיע, התעניינות הלקוחות וההצלחה של ה-Avenger גדולה במיוחד: כ 40,000 הזמנות נפתחו מאז שהושק באירופה (נכון לספטמבר 2023).

שלל רמות גימור לבחירה:

ה-Avenger, מוצע עם אבזור סטנדרטי עשיר, המספק יכולות מצוינות, בטיחות גבוהה וטכנולוגיה עדכנית, שמגיעות כבר ברמת הגימור הבסיסית. אבזור נוסף תלוי בכל אחת משלוש רמות הגימור המוצעות.

  • רמת הגימור Longitude : מציגה עיצוב ייחודי, המדגיש את יכולות הרכב, יחד עם אבזור נוחות כגון חישוקי "16 , פנסי לד קדמים וחיישני חניה אחוריים כוללת מסך מולטימדיה נדיב, בגודל "10.25, המציע חוויית משתמש נוחה ואינטואיטיבית. כמקובל בכל רכב שעונד את סמל המותג Jeep, הוא מצויד במערכת Selec-terrain ייעודית לטובת נהיגה בשטח, במערכת בקרת ירידה במדרון ובמצב נהיגה לתאי מזג אוויר קשים. בנוסף, הוא כולל מערכות בטיחות עדכניות כגון בלימה אוטונומית, זיהוי תמרורים ותיקון סטיה מנתיב.

החל ממחיר -189,900 ₪

  • רמת הגימור Altitude : מספקת יותר טכנולוגיה וייחודיות. היא כוללת מושבים איכותיים ויוקרתיים התואמים לדשבורד ולשאר הדיפון הפנימי, תא מטען חשמלי ללא מגע, לוח מחוונים גדול במיוחד בגודל "10.25, מערכות בטיחות מתקדמות, פנסים אחוריים וערפל לד , חיישנים היקפים, חישוקי 18" ועוד.

החל ממחיר – 209,900 ₪

  • רמת הגימור הבכירה, Summit: מציגה את הטוב ביותר שיש לעולם הרכב להציע, והיא כוללת דשבורד בצבע צהוב, חימום מושבים, מטען אלחוטי לנייד ומצלמה אחורית המספקת תצוגת "רחפן". מגוון צבעי המרכב דו גוונית עם גג שחור

החל ממחיר – 219,900 ₪

שי פלדמן, מנכ"ל סמלת התייחס להשקה ואמר: "ה-Avenger מסמן את תחילתו של עידן החשמל של מותג Jeep, עידן שיביא עימו עוד שלושה רכבים חשמליים שהראשון שבהם הוא האוונג'ר והיתר שיושקו עד שנת 2025. עד סוף שנת 2030, Jeep תמכור באירופה רכבים חשמליים בלבד. ה-Avenger, רכב השנה לשנת 2023 הוא כל מה שחובבי השטח ופנאי חלמו עליו, שילוב מנצח של ביצועים עם יכולות יומיומית".

 


תגיות: , , , , ,
Previous Post

להשאר מקושרים - בכל מקום

Next Post

Poise. Power. Precision: הקולקציה החדשה של Bang & Olufsen ופרארי

You might also like0 Comment


כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *


More Story

להשאר מקושרים - בכל מקום

חברת Iridium מציעה את הגאדג'ט המושלם שיאפשר לכם להיות מקושרים, גם כשאתם...

December 26, 2023